Nasi terapeuci

Nasi terapeuci

Ewa Michałowska - terapeuta neurofeedback

Jestem certyfikowanym neuroterapeutą, członkiem Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback, supervisor neurofeedback. Przeprowadziłam ponad 10 000 sesji terapeutycznych. Praktykę biofeedback prowadzę zgodnie z amerykańskimi standardami: AAPB i ISNR. Podejmuję się również terapii w tzw. trudnych przypadkach. Zajmuję się dziećmi i młodzieżą mającymi problemy w nauce objawiającymi się m.in. brakiem koncentracji, utrzymaniem uwagi, stresem związanym ze sprawdzianami, a także z dysfunkcjami rozwojowymi: ADD, ADHD, dysleksja. Współpracuję z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, gdzie prowadzę terapię biofeedback dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera, z porażeniem mózgowym, z zaburzeniami lękowymi oraz opóźnieniami rozwojowymi.

Studiowałam bioelektronikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, oraz pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Warszawskim.

Elżbieta Rakowska - psycholog, specjalista do spraw małego dziecka i jego rodziny

Jestem psychologiem dziecięcym od tak dawna, że właściwie mogę się przedstawiać tak :….”dawno, dawno temu, gdy nie było jeszcze w sklepach klocków lego, ani lalek Barbie, nie jeździło się metrem i nie znano komputerów bardzo chciałam pomagać dzieciom, by miały dobre dzieciństwo. I tak stałam się psychologiem wychowawczym. Powstało wtedy niezwykłe przedszkole, gdzie przychodziły chętnie dzieci, bo opowiadałyśmy im codziennie baśnie i w ogóle były tam cudowne zabawy w baśniowym świecie. Tak zrodziła się terapia baśniowa, którą stosuję odtąd u swoich małych pacjentów i popularyzuję wśród nauczycieli, studentów i rodziców.

Potem odkryłam jeszcze wartość komunikacji emocjonalnej z dzieckiem i prowadzę także kursy dla rodziców i nauczycieli z tego zakresu, nazywanych „Szkołą dla rodziców”. Od zawsze lubię to, co robię i widzę w tym sens.

Poza tym mam dwoje wnucząt i kota, a także mały zaczarowany ogródek.

Agnieszka Nowak - pedagog specjalny

Od 10 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi. Prowadzę zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera, Downa, innymi zespołami genetycznymi, z nadpobudliwością psychoruchową, dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w różnym stopniu oraz nieharmonijnie rozwijającymi się.

Codzienny kontakt z dziećmi daje mi ogromną radość i satysfakcję. Chcę im pomagać w przezwyciężaniu trudności do zdobywania świata. W swojej pracy wykorzystuję różnorodne metody. Do każdego dziecka dobieram je indywidualnie po wywiadzie i wstępnej obserwacji. Dokładam wszelkich starań, by moi mali towarzysze zabaw czuli się akceptowani i rozumiani. Tylko wtedy praca z Nimi daje rezultaty.

Magdalena Gołębiowska – psycholog, terapeuta EEG Biofeedback

Jestem psychologiem, terapeutą pedagogicznym, trenerem EEG Biofeedback. Pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami koncentracji i uwagi, z trudnościami w uczeniu się i motywacją do nauki, z osobami ze zdiagnozowaną dysleksją. Pomagam uczniom zobaczyć, że nauka może być przyjemna, że można uczyć się szybciej i efektywniej, aby zyskać dodatkowy czas na realizację własnych zainteresowań. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim (trener umiejętności poznawczych).

Ewa Staśkowska – fizjoterapeuta

Zajmuję się rozwojem dziecka od jego pierwszych chwil życia; zapoznaję rodziców z codziennymi zabawami i zabiegami pielęgnacyjnymi, pogłębiającymi więzi emocjonalne i stymulujące rozwój dziecka. Przybliżam techniki masażu Shantala – jest to starożytna forma masażu niemowląt oraz dzieci, pomagająca m.in. w uregulowaniu snu, wyciszeniu, trawieniu, podnosząca świadomość własnego ciała, rodzicom poprawia wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem. Prowadzę zajęcia integracji sensorycznej, z młodszymi dziećmi stosuję metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn. Zajmuję się terapią ręki (zajęcia te mają na celu usprawnienie tzw. motoryki małej czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców, poprawę zdolności manualnych, naukę prawidłowego chwytu). W terapii wykorzystuję kinesiotaping (jest to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania jego naturalnych procesów leczenia, stosowany m.in. w stanach pourazowych mięśni i stawów, wadach postawy, bólach kręgosłupa).

Anna Syrek – psycholog

Jestem absolwentką Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Podyplomowych Studiów Rehabilitacji Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi na Uniwersytecie Warszawskim, jak również Podyplomowego Studium Pedagogicznego na Politechnice Warszawskiej.

Od kilku lat pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi zarówno intelektualnie, jak i ruchowo. Zajmuję się również: dziećmi mającymi problemy w szkole (dysleksja, dysgrafia), zaburzeniami zachowania i emocjonalnymi oraz diagnostyką psychologiczną dzieci i młodzieży. Pomagam w pokonywaniu trudności szkolnych, społecznych oraz wychowawczych. Podczas terapii poszukuję innowacyjnych rozwiązań oraz dostosowuję program terapeutyczny do indywidualnych potrzeb pacjentów.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl