Zdrowie w społeczeństwie

Zdrowie w społeczeństwie

Zdrowie całych społeczeństw z pewnością zależy od właściwego odżywiania dzieci. Nie można mówić o zdrowiu przyszłego pokolenia, gdy zaniedbuje się sprawy żywieniowe dzieci. Niestety, często się zdarza, że kilkuletni chłopcy i dziewczynki cechują się nadwagą.

Przyczyną może być spożywanie dużych ilości cukrów i węglowodanów. Specjaliści od odżywiania przestrzegają przed nadużywaniem tego typu produktów. Słodycze są ogromnie lubiane przez dzieciaki, ale zawierają niebezpieczeństwo uzyskania nadwagi, czy wręcz otyłości. Jeśli dziecko ma wpojone właściwe nawyki żywieniowe, w przyszłym życiu na pewno zachowa umiar w spożywaniu posiłków i będzie doceniał rolę warzyw i owoców w diecie.

Mówi się, że codziennie powinno się spożywać kilka porcji warzyw i owoców. Organizm potrzebuje białka, węglowodanów i witamin. Dzieci rosnące w szybkim tempie potrzebuje więcej energii. Dobrym jej źródłem mogą być produkty mączne, rośliny strączkowe. Nie należy zapominać o mleku, które jest źródłem wapnia potrzebnego dla rozwoju kości. Mocne kości są podstawą dla zdrowia.

Polecamy także:

Zdrowi na starość

W starszym wieku należy szczególnie dbać o zdrowie. Ludzie podeszłym wieku są narażeni na upadki. Mają obniżone refleksy. Łatwo jest o złamanie kości i uszkodzenie ciała. Powinno się dostarczać organizmowi dużo wapna. Jego doskonałym źródłem jest mleko i wszelkie sery.

Więcej…

Zasady Międzynarodowego Towarzystwa Rozwoju Życia w Rodzinie

Rodzina, stanowiąca zasadniczą podstawę rozwoju społeczeństwa, składa się z trzech istotnych element w: mężczyzny jako osoby, męża i ojca; kobiety jako osoby, żony i matki; dziecko obecnego aktualnie lub potencjalnie uznanego za osobę od poczęcia.

Więcej…

Małżonkowie jako przyszli odpowiedzialni rodzice

Wzajemne odniesienia małżonków mają od początku charakter potencjalnie rodzicielski. Uświadomienie sobie tego faktu i przyjęcie jego następstw stanowi woźny element określający człowieka jako istotę płciową, która tę płciowość przeżywa w sposób odpowiedzialny.

Więcej…

Aktywnośc fizyczna

Kultura fizyczna to dziedzina zajmująca się edukacją fizyczną człowieka. Wiadomo, że bez właściwego spojrzenia na ruch, uprawianie sportu i dbania o własną kondycję trudno jest być w pełni zdrowym. Człowiek powinien mieć właściwy stosunek do kultury fizycznej.

Więcej…

Zadowolenie z wyglądu

Dużo ludzi jest niezadowolonych z własnego wyglądu. Obserwuje się sporą liczbę osób z nadwagą. Aby powrócić do formy, należy przeprowadzić dietę. Tu powstaje problem, bo na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt diet obiecujących cuda.

Więcej…

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl